

Крими
Въоръжен грабеж на бензиностанция. Арестуваха бандита
34-годишен мъж от Велико Търново е бил задържан за въоръжен грабеж, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Случаят се разиграл в малките часове в неделя. Около 04.15 ч., в полицията бил получен сигнал за грабеж, извършен на бензиностанция, намираща се край Севлиево по пътя София-Варна.
Служителката в обекта обяснила, че около 04.00 ч., непознат мъж заредил гориво в автомобила си за 100 лв. Когато влязъл при нея, вместо да плати, извадил пистолет, заплашил я и й отнел 300 лв. от оборота. След това извършителят отпътувал в посока София.
Служители на ОДМВР-Габрово, ГД „Национална полиция“ и ОДМВР-Велико Търново предприели незабавни съвместни действия по установяване на автомобила и водача му.
В резултат на проведените неотложни оперативно-издирвателни мероприятия, извършителят на тежкото престъпление – 34-годишен мъж от Велико Търново, бил заловен в София.
Задържан е за срок до 24 часа. Повдигнато му е обвинение по чл. 198, ал. 1 от НК.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Закопчаха тревненец заради близо килограм и половина марихуана


Близо килограм и половина марихуана иззеха криминалисти при полицейска акция, проведена в Трявна, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Операцията е били реализирана на 3 април, в условията на неотложност, когато било предприето претърсване на жилище, обитавано от 44-годишен тревненец.
Намерена и иззета била общо 1.490 кг суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана.
Мъжът бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл.354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.

Крими
Изгоря покривът на Тревненската школа


Покривът на Националната гимназия за приложни изкуства “Тревненска школа” изгоря при голям пожар. Инцидентът е станал тази нощ, информираха от РДПБЗН – Габрово.
Сигналът за разразилата се огнена стихия бил подаден малко след 03.00 часа. Училището се намира на ул. „Ангел Кънчев“ в Славейковия град.
При пожара са нанесени материални щети, като за щастие няма пострадали хора. Децата от общежитието са били своевременно евакуирани.
За овладяването на пламъците са участвали 5 противопожарни автомобила и общо 15 пожарникари от РСПБЗН – Трявна , РСПБЗН – Габрово и екип доброволци към Община Трявна.
Всички 17 ученици от общежитието на Тревнeнската школа са били настанени в сградата на Община Трявна. Осигурена им е храна и вода.

По думите на директора на училището Орфей Миндов, най-вероятно, пламъците са тръгнали от компютърен кабинет, като децата от общежитието своевременно са уведомили учителя на смяна.

Кметът на Трявна Денчо Минев също пристигна на място през нощта, за да се запознае със ситуацията. Изгоряла е две трети от покривната конструкция, като са засегнати и част от кабинетите на третия етаж, без общежитието.

Разследват се точните причини за възникването на пожара. Учебният процес е преустановен поне за 2 седмици, добави още Орфей Миндов, като ще се премине на онлайн обучение.

И към момента, на място, продължава работата на полиция и пожарна. Движението в района се регулира.
*Снимки: Община Трявна.

Крими
Голямо количество контрабанден тютюн бе иззет при акция


141 кг тютюн без акцизен бандерол бе иззет в Севлиево, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
В периода от 20 до 31 март на територията на област Габрово се проведе специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на нелегалното разпространение на акцизни стоки без бандерол.
В акцията се включиха служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, РУ-Севлиево, РУ-Дряново, РУ-Трявна и екипи на Агенция „Митници“.

За посочения период бяха извършени проверки на 18 търговски обекта, 22 автомобила и 4 лица. В хода на полицейската операция бил проверен и лек автомобил “Сеат Алхамбра“, управляван от 36-годишен мъж от Добрич.
В товарния отсек на превозното средство били открити 14 чувала, с общо 141 килограма нарязан тютюн за пушене, който бил без валиден български акцизен бандерол. Контрабандната стока била иззета.
По случая е заведена преписка за извършено престъпление по чл.234 от Наказателния кодекс.

-
Културапреди 6 дни
Именуват зала в ХГ „Христо Цокев“ на Дора Бонева
-
Новинипреди 5 дни
Пети мандат доверие за председателя на НЧ „Развитие-1870” Данаил Лалев
-
Новинипреди 5 дни
„Ковачите“ посрещат дубъла на ЦСКА
-
Кримипреди 4 дни
Изгоря покривът на Тревненската школа
-
Кримипреди 5 дни
Голямо количество контрабанден тютюн бе иззет при акция
-
Любопитнопреди 6 дни
Конкурс за детска рисунка на тема „Вълшебен свят“
-
Новинипреди 4 дни
Правителството ще рестартира проекта по изграждане на тунел под Шипка
-
Новинипреди 4 дни
НГПИ „Тревненска школа“ ще поиска помощ от Междуведомствената комисия