Свържи се с нас

Новини

Арман Бабикян, „Изправи се БГ! Ние идваме!“ № 31

Published

on

Какво е да трябва да мобилизираш подкрепа няколко дни преди изборите, когато според прогнозите сте близо до бариерата за влизане в парламента? Как се прави това?
– С работа. И в предишните два изборни процеса бяхме около бариерата, но и двата пъти влязохме. Надявам се, че и този път ще се случи. Важното, което трябва да се знае е, че правителство, което да реформира страната и да напуснем времената на ГЕРБ, и на корупцията без нашите 12-13-14 народни представители няма как да се сформира или трябва да се сформира с някоя от партиите на статуквото.

Вчера, на 9-ти ноември, имахме 334 починали. 94% от тях са неваксинирани. Как бихте коментирали?
– Според мен, отдавна трябваше да бъдат признати антигенните тестове. В управлението на Борисов те струваха по 120 лв. Хората нямат пари и съответно, когато двама съпрузи се разболееха – единият си правеше тест, а другия не, за да не плащат 240 лв. В повечето европейски страни тези тестове бяха безплатни. Сега единият от семейството е със сертификат, а другият – не. Затова има и напрежение.

По времето на ГЕРБ гледахме как охотно се снимаха хора с камиончета за кренвирши. Видяхме 2 щаба, които си противоречат, създадени от един и същ министър-председател, и хората можеха да си избират на коя истина да повярват. Когато разделиш по този начин обществото не може да очакваме друго развитие на нещата освен това, което имаме в момента.

Относно парите за пенсионерите – те ще получават по 120лв до края на тази годината. Какво, обаче, се случва от месец януари?
– Пенсионерите ще получават тези пари най-вероятно и след края на тази година. От 25 декември ще бъде увеличена и основата на пенсиите, а не само тези ковид-компенсации.

В следващите 3 месеца хората трябва да бъдат компенсирани и за цената на тока, парното и водата. И това сме го декларирали много ясно. Пари има. Да се твърди, че няма пари и няма как да се помогне на домакинствата е лъжа. Достатъчно силна и ясна социална политика може да се проведе. Трябва да премостим трудния период, и то без да наказваме семействата в България, заради това, че някой е водил недалновидна политика на корупция и ограбване толкова дълго време.

Г-н Бабикян, трябва ли следващия парламент да състави правителство и кабинет на всяка цена? Как се прави разлика между голям компромис и абсолютна безпринципност в политиката?
– Не е въпросът просто да имаме кабинет. Просто кабинет имахме и при Борисов. И то 3 пъти. Имахме и при Орешарски. Кабинети сме имали. И в момента имаме кабинет. Хората искат кабинет, който прави промени. Искат кабинет, който работи, за да не живеем по този начин, а не просто кабинет. За кюлчетата и пачките компромис няма да правим!

И както се казва: „крадат, ама правят нещо“. Това е мантрата, която човек чува за ГЕРБ като обикаля страната – „все пак нещо правят, нищо че крадат“. Кражбите не са „нищо“! И никога няма да бъдат „нищо“!

Съгласни ли сте с това, че начинът, по който течаха разговорите в последните два парламента оставиха у хората усещането за подценяване на ситуацията и за несериозност?
– Нищо несериозно няма в разговори за това как да бъдат спрени кражбите на по 9-10 милиарда лева годишно. Това са 3 тръби от Турция до Сърбия. Кое е несериозното? Ето от къде ще дойдат пари и за помощи и за подкрепа на малките фирми.

Ще има ли достатъчно силни политици, представители на други политически партии, които да застанат срещу темата „Пеевски“?
– Няма такава тема „Пеевски“. Пеевски е просто символ. Има много хора като Пеевски. Мафията има много лица. Корупцията има много лица. Не смятайте, че Делян Славчев Пеевски е единственият проблем на България. Той просто се превърна в символ на корупцията. Както се превърна в символ и Бойко Методиев Борисов. Символи са също и златните кюлчета, пачките … Въпросът не е колко пари има в чекмеджето. Въпросът е, че по този начин се краде в България. И главният прокурор мълчи. Това е истината.

Последни думи към това интервю?
– Подкрепяме Румен Радев за президент. Тези, които се изправиха срещу президента се страхуваха, че той излезе при народа. С номер 31 ще гласувате за ефективни и силни хора!

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ИБГНИ, във връзка с изборите за 47 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ИБГНИ“е под номер 31 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Новини

Магистър на ТУ – Габрово е новият директор на РИОСВ

Published

on

Инж. Станислав Станчев е новият директор на РИОСВ-Велико Търново. Считано от 7 април 2025 г. той е назначен със заповед на министъра на околната среда и водите.

Инж. Станчев е дългогодишен служител на инспекцията. През 2005 г. започва работа като експерт в отдел „Управление на отпадъците и опазване на почвите“, от 2014 г. е негов началник, а от 2022 г. е началник на отдел „Контролна дейност“.

Роден е във Велико Търново. Завършва специалност „География“ във ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ и магистърска програма „Екология и опазване на околната среда“ в Технически университет – Габрово.

Женен, с две деца.

Зареди още

Култура

Млада габровска авторка ще представи дебютния си роман

Published

on

Предстои ново интересно събитие в РБ „Априлов-Палаузов“. На 9 април, сряда, от 17.15 часа ще започне срещата с Ваня Бойчева – млад човек от Габрово, влюбен в книгите съвременен автор с категорична заявка за литературен успех и в бъдеще. Тя е родена, живее и работи в Габрово.

Ваня Бойчева споделя, че нищо в живота не е случайно – върволица от дребни на пръв поглед случки я отвежда до срещата й с нейната любима писателка Даян Шаер, гостувала на габровската четяща публика, автор на популярните заглавия „Има ли места в Рая“, „Дъщерята на времето“, „Да откраднеш сърцето на дявола“, „Вдовицата на времето“, „Събуди твореца в теб“ и най-новият й роман „Любовта отзад напред“, с който габровци ще се срещнат на 10 април 2025 година, отново в библиотеката.

Точно Даян Шаер е човекът, който с професионализъм и вяра оказва нужната подкрепа на Ваня Бойчева и я подтиква категорично към издаването на нейния дебютен роман – „Грехът на монаха“, получил вече признание и популярност сред мнозина.

Ваня благодари и на други двама творци на полето на книгата днес – Боян Боев, авторът на „Сайбиева невеста“, „Последна молитва“ и др., и на Соня Хачикян, създателят и управител на книгоиздателство „Лемур“, чрез което „Грехът на монаха“ идва „на бял свят“ през ноември 2024 година. Ваня Бойчева пише своя роман в продължение на повече от две години. Художествен редактор и издател на книгата е Даян Шаер.

Една мисъл се появява у Ваня още в началото на писателския процес и бързо се превръща в решение – нейната първа книга да бъде с благотворителна кауза – по-голямата част от събраните от продажбите суми ще бъдат дарени за възстановяване на нуждаещи се от това православни храмове по българските земи.

Ваня Бойчева подкрепя по този начин и реализацията на проекта на Радослав Първанов, наречен „Счупената вяра“, откъдето идва идеята да започне този мащабен процес по даряване нов живот на знакови за българската история и народност християнски храмове.

Първите средства от продажбата на книгата „Грехът на монаха“ ще бъдат дарявани за възстановяването на църквата „Св. Йоан Рилски“ в с. Горни Угорелец, община Севлиево.

Зареди още

Култура

Книгата „Царска България“ ще бъде представена в Дряново

Published

on

Исторически музей – Дряново ще бъде домакин на представянето на книгата „Царска България (1879–1946). Българският владетелски двор (личности, длъжности, биографии)” с автори проф. дин Петър Стоянович и доц. д-р Ивайло Шалафов. Събитието ще се състои на 10 април, четвъртък, от 17.30 часа в Залата за временни изложби в експозиция „Кольо Фичето“ на Исторически музей – Дряново.

Монографията разглежда важен и често пренебрегван период от българската история – времето на Царска България. Темата за монархическата институция в страната постепенно преодолява дългогодишната си табуираност и започва да се утвърждава като значим елемент от съвременната българска историография. След 1989 г. интересът към този исторически пласт нараства, а последното десетилетие бележи задълбочено внимание и нови изследвания.

Книгата на проф. дин Петър Стоянович и доц. д-р Ивайло Шалафов има за цел да систематизира знанията за българския владетелски двор, да представи личностите, институциите и функциите му в периода 1879–1946 г., както и да провокира дискусия относно значението и наследството на Царска България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица