Свържи се с нас

Новини

„Продължаваме Промяната“ в Габрово: В листите ни сме привлекли честни и почтени хора!

Published

on

„По наши изчисления в държавата се крадат 8 млрд. лева. Първата ни стъпка е да се спрат тези кражби и да не се пипат данъците. Всички хора, които сме привлекли към листите, са с частни бизнеси и няма как да бъдат подкупени. Аз лично нямам никаква претенция колко министри ще имаме в едно бъдещо управление. Нас ще ни интересува тези хора да са почтени и да са се доказали извън политиката.“

Това каза съпредседателят на „Продължаваме Промяната“ Кирил Петков на предизборна среща с гражданите на Габрово на 20 октомври.

В срещата десетки хора имаха възможност да разговарят с лидерите на „Продължаваме Промяната“ Кирил Петков и Асен Василев, с водачката на листата за Габрово Яна Балникова, с втория в листата Богомил Петков, както и водачи от Северна България, които пристигнаха в града със автобуса на Промяната. 

Сред обсъжданите локални теми бяха тунелът под Шипка, привличане на нови инвестиции в града, икономическото състояние на областта и многогодишната тенденция младите хора да напускат Габрово в търсене на по-добри възможности в страната и чужбина.

„Не обичам да обещавам неща, които няма как да изпълня. Това е причината да започнем обиколката на България от Североизтока, а не със София. Искаме да научим проблемите на хората, каза другият съпредседател на „Продължаваме промяната“ Асен Василев.

„Ако искаме да съберем данъците, трябва да вървим от големите фирми и после към малките. Естествено, че не трябва малките фирми да остават без контрол и проверки, но фокусът трябва да е насочен към големите фирми и едва след това към по-малките. Има възможности чрез софтуерни продукти да се установи къде има черни каси и там да се насочат проверките“, заяви още Асен Василев.

„В момента електронно правителство е дадено да се прави от хората, които ще загубят работата си, когато то започне да действа. Как да бъде направено, когато знаеш, че ще си загубиш работата?“, запита реторично Василев.

На въпрос какво трябва са се направи за образованието той обясни, че трябва да има ясна концепция какво ще се учи и как ще се преподава. „Когато имаме такава концепция, тогава трябва да се смени закона и начина на образование. Съдържанието не трябва да е само в учебниците, но и онлайн“, категоричен беше още Василев.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „Продължаваме промяната“, във връзка с изборите за 47 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Продължаваме промяната“ е под номер 25 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Новини

Магистър на ТУ – Габрово е новият директор на РИОСВ

Published

on

Инж. Станислав Станчев е новият директор на РИОСВ-Велико Търново. Считано от 7 април 2025 г. той е назначен със заповед на министъра на околната среда и водите.

Инж. Станчев е дългогодишен служител на инспекцията. През 2005 г. започва работа като експерт в отдел „Управление на отпадъците и опазване на почвите“, от 2014 г. е негов началник, а от 2022 г. е началник на отдел „Контролна дейност“.

Роден е във Велико Търново. Завършва специалност „География“ във ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ и магистърска програма „Екология и опазване на околната среда“ в Технически университет – Габрово.

Женен, с две деца.

Зареди още

Култура

Млада габровска авторка ще представи дебютния си роман

Published

on

Предстои ново интересно събитие в РБ „Априлов-Палаузов“. На 9 април, сряда, от 17.15 часа ще започне срещата с Ваня Бойчева – млад човек от Габрово, влюбен в книгите съвременен автор с категорична заявка за литературен успех и в бъдеще. Тя е родена, живее и работи в Габрово.

Ваня Бойчева споделя, че нищо в живота не е случайно – върволица от дребни на пръв поглед случки я отвежда до срещата й с нейната любима писателка Даян Шаер, гостувала на габровската четяща публика, автор на популярните заглавия „Има ли места в Рая“, „Дъщерята на времето“, „Да откраднеш сърцето на дявола“, „Вдовицата на времето“, „Събуди твореца в теб“ и най-новият й роман „Любовта отзад напред“, с който габровци ще се срещнат на 10 април 2025 година, отново в библиотеката.

Точно Даян Шаер е човекът, който с професионализъм и вяра оказва нужната подкрепа на Ваня Бойчева и я подтиква категорично към издаването на нейния дебютен роман – „Грехът на монаха“, получил вече признание и популярност сред мнозина.

Ваня благодари и на други двама творци на полето на книгата днес – Боян Боев, авторът на „Сайбиева невеста“, „Последна молитва“ и др., и на Соня Хачикян, създателят и управител на книгоиздателство „Лемур“, чрез което „Грехът на монаха“ идва „на бял свят“ през ноември 2024 година. Ваня Бойчева пише своя роман в продължение на повече от две години. Художествен редактор и издател на книгата е Даян Шаер.

Една мисъл се появява у Ваня още в началото на писателския процес и бързо се превръща в решение – нейната първа книга да бъде с благотворителна кауза – по-голямата част от събраните от продажбите суми ще бъдат дарени за възстановяване на нуждаещи се от това православни храмове по българските земи.

Ваня Бойчева подкрепя по този начин и реализацията на проекта на Радослав Първанов, наречен „Счупената вяра“, откъдето идва идеята да започне този мащабен процес по даряване нов живот на знакови за българската история и народност християнски храмове.

Първите средства от продажбата на книгата „Грехът на монаха“ ще бъдат дарявани за възстановяването на църквата „Св. Йоан Рилски“ в с. Горни Угорелец, община Севлиево.

Зареди още

Култура

Книгата „Царска България“ ще бъде представена в Дряново

Published

on

Исторически музей – Дряново ще бъде домакин на представянето на книгата „Царска България (1879–1946). Българският владетелски двор (личности, длъжности, биографии)” с автори проф. дин Петър Стоянович и доц. д-р Ивайло Шалафов. Събитието ще се състои на 10 април, четвъртък, от 17.30 часа в Залата за временни изложби в експозиция „Кольо Фичето“ на Исторически музей – Дряново.

Монографията разглежда важен и често пренебрегван период от българската история – времето на Царска България. Темата за монархическата институция в страната постепенно преодолява дългогодишната си табуираност и започва да се утвърждава като значим елемент от съвременната българска историография. След 1989 г. интересът към този исторически пласт нараства, а последното десетилетие бележи задълбочено внимание и нови изследвания.

Книгата на проф. дин Петър Стоянович и доц. д-р Ивайло Шалафов има за цел да систематизира знанията за българския владетелски двор, да представи личностите, институциите и функциите му в периода 1879–1946 г., както и да провокира дискусия относно значението и наследството на Царска България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица