Свържи се с нас

Новини

Основни плюсове и минуси на bet365 app за залози

Published

on

Ако четете тези редове е много възможно  да използвате своя мобилен телефон. Той се превърна в една много необходима вещ, особено ако искаме да бъдем винаги близо до приятели, новините, работата и дори до личните си финанси. Това е напълно нормално, а и подозираме, че мнозина не биха пропуснали възможността да излязат без мобилния си телефон навън, след като същият се превърна в някаква форма на дигитален паспорт.

Една от основните функции остава развлечение и почитателите на спортни залози отдавна са запознати с мобилни приложения като това на Bet365 App и трябва да забележим, че все повече анализатори го посочват като един много  добър пример за персонализирана употреба на всички функции на букмейкъра, както за спортни залози, така и за казино игри.

След като заглавието подсказва, че ще говорим точно за този бранд и вниманието към мобилните платформи, нека отговорим и защо милиони фенове по света го избират. Смели сме в цифрите, поради простата причина, че около 3.6 милиарда са мобилните устройства в момента – половината човешка популация разполага с такъв в момента и ако вярваме на статистиката, поне половината са направили една спортна прогноза в живота си.

Какви са положителните страни на мобилното приложение на този букмейкър? Нека започнем с тях. На първо място откриваме абсолютно същите функционалности и възможности, които можем да открием в основния сайт. Предимството тук е, че винаги можем да бъдем близо до направените залози, наличието на всички останали по-специални промоции,  както и функциите за контрол на риска. Възможността да гледаме спортни събития на живо също е налична.

Не е трудно да заявим, че всичко, което бихте искали и търсили в платформата през персоналния си компютър е абсолютно налична и във всеки един друг случай, следователно не можем да останем разочаровани по никакъв начин. Впрочем, ако трябва да бъдем честни, повечето букмейкъри не се интересуват коя точно платформа ще използвате, тяхно задължение е да предложат на всеки един потребител разнообразието от опции. В това число трябва да включим същата сигурност и гаранция за качество, но имайки предвид, че точно букмейкърите са и официално най-големите инвеститори в нова технология, няма смисъл дори да коментираме наличните защити.

Нека говорим малко и за минусите, макар и те в повечето случаи да са точно като тези, които ще открием при всички останали приложения. На първо място ще открием, че трябва да заделим пространство в устройството си. Следващият важен факт е, че някои потребители не желаят да показват своето хоби или просто желаят да останат абсолютно анонимни в това отношение. Логично е, брандът предлага една от най-качествените платформи за покер, като там играчите използват само своите профили, но не и истинските си имена.

Евентуално един последен минус, който можем да споделим, но това е отвъд пределите на самия бранд, е фактът, че най-вероятно ще отчетете активност на мобилни данни в тази посока. Все пак е необходим интернет в днешно време, като това най-вероятно ще бъде решено в близкото бъдеще, когато следващото поколение мобилни данни се появи.

Най-важното е, че можем да се забавляваме от всяка  една точка, да получаваме известия за  различни спортни събития, промоции и да използваме пълния капацитет на бранда с абсолютната лекота, както се очаква от едно мобилно приложение.

Любопитно

Конкурс за детска рисунка на тема „Вълшебен свят“

Published

on

Зареди още

Култура

Именуват зала в ХГ „Христо Цокев“ на Дора Бонева

Published

on

На 4 април в 17.30 часа в Художествена галерия „Христо Цокев“ ще бъде открита изложба, която съпътства церемонията по именуване на зала на Дора Бонева (1936 – 2021). Основният акцент в експозицията е върху ранни творби, които са част от постъпилото в галерията дарение от г-жа Марта Левчева – дъщеря на Дора Бонева.

Специален гост на събитието ще бъде Маестро Минчо Минчев, който провежда Майсторски клас в

Габрово. Художничката Дора Бонева е от поколението възпитаници на Априловската гимназия, които оставят трайни следи в българската и световна култура. Тя е родена в Габрово през 1936 г. в семейството на Иван Бонев, човек раздвоен между таланта на музикант и диригент, и кариерата на търговец, и директор на текстилната фабрика „Принц Кирил“. Бонев е голям приятел на композитора Петко Стайнов.

Първите срещи на Дора Бонева с живописта са в кабинета по рисуване на Априловската гимназия, където през 1948 г. Иван Захариев и Борис Попов организират своя прословут кръжок. „Габровската колония“ – така учителите наричат група талантливи деца, които между игрите и организирането на театрални постановки намират време да рисуват. Това са Георги Дойнов, Дора Бонева, Драган Немцов, Ива Хаджиева и Христо Явашев – Кристо, все познати имена с голям принос за развитието на съвременното изкуство.

Именно тук се заражда силната любов на Дора Бонева към живописта – така откровена и чиста, на моменти звучаща като изповед. Любов, на която художничката остава вярна до сетния си дъх. Дора Бонева завършва Художествената академия в София, където учи живопис в класа на академик Дечко Узунов. Участва във всички общи национални изложби и в редица български представяния в чужбина.

Получава награди за своето творчество от Съюза на българските художници, от Софийската община, от културния институт „Солензара“ в Париж, сребърен медал от Френската академия за изящни изкуства и др. От 1981 г. е член-кореспондент на Европейската академия за наука, изкуство и култура със седалище в Париж.

През 1989, 1990 и 1993 г. участва в Есенния салон в Париж. Избрана е като гостуващ художник за сезона 1994 –1995 г. от „Грифис арт център“ в Ню Лондон, Кънектикът, САЩ. От 1996 г. е член на борда „Грифис арт център“. От 2008 г. е член на академия „Орфей“. Нейни картини има в сградата на ЮНЕСКО в Париж, в много галерии и частни колекции в България, Англия, Франция, Италия, Холандия, Германия, Русия, Гърция, Япония, Израел, Латинска Америка и САЩ.

Зареди още

Любопитно

Как да направиш стаята си като излязла от списание?

Published

on

Имаш стая, която майка ти нарича „бърлога“, понякога „кочина“, чуваш „ама на какво мирише тук“, „прибери си дрехите от пода“, „яде се само в кухнята“ и разни други подобни. Или пък не чуваш това, но имаш безкрайно скучна стая. Или пък имаш готина стая, обаче ѝ липсва дух и лично твоят отпечатък, или пък въобще нямаш собствена стая, а е по-скоро кът. Имаме решение.

От 2 до 4 април в Младежки център – Габрово ще се проведе уъркшоп, на тема „Интериорен дизайн на тийнейджърска стая!“ Всеки участник ще работи три дни върху своята стая или пространство, така че да ги направи по-красиви, функционални и ефектни.

Работилницата ще бъде водена от младия дизайнер Валерия Радева. Тя ще представи пред участниците основните принципи на интериорния дизайн – цветове, светлина, функционалност, ще покаже как се зонират пространства и най-готиното – ще измисли заедно с участниците как да трансформират личното им пространство с направи си сам проекти, повторна употреба на мебели, акценти и декорации.

Ще подберат заедно цветове и ще направят колаж на бъдещата стая като от списание. Много вдъхновение и малко средства и… защо да не започнеш учебната седмица с нов интериор.

Събитието ще се проведе от 2 до 4 април в сградата на Младежкия център – бившият летен театър от 13 до 18.00 часа. То е подходящо за младежи над 14-годишна възраст и е желателно предварително записване в следния формуляр, който може да бъде намерен и в сайта и социалните мрежи на Младежкия център.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица