Свържи се с нас

Любопитно

Красотата е в очите на гледащия

Published

on

Нека се съгласим, че що се отнася до вярвания и светоусещане, има 2 основни типа хора: Ще повярвам, когато го видя, Ще го видя, когато повярвам.

Част от хората имат нужда от физически доказателства, за да се убедят в нещо – да докоснат, да видят. Друга част – от логична и последователна аргументация.

Трети пък, дори някое божество да слезе на Земята и да им го каже, пак ще го подложат на съмнение.

Замисляш ли се защо е така? Въпрос на култура, възпитание, интелект? Може би. Кое е това нещо, което ни позволява да виждаме дори нещата, към които гледаме заедно, толкова различно? Докъде изобщо се простира свободният избор и наистина ли има такъв?

Наблюдавайки както живата, така и неживата природа, можем да стигнем до разпознаване на голяма част от законите, чрез които действа вселената. Структурни единици, геометрия, траектория, действие – противодействие…

В природата няма недоразумения. Равновесието е съвършено. Колкото живот се е зародил, толкова ще умре. Не съществуват такива понятия като хаос и дисбаланс. Както и не съществува създание, което няма цел и роля в живота.

Всяко нещо се случва с причина и много от вас вече го знаят. Не са и никога няма да бъдат, случайни и нещата, към които биваш привлечен. В клетките ти е закодирана информация, за това по какъв начин ще преживяваш света, кои неща ще ти харесват повече от други, какъв тип хора ще срещаш и ако щеш, дали ще завиеш на ляво или на дясно.

Всяко живо нещо се движи и не просто се движи, а също така комуникира със заобикалящата го среда. Ти не си изключение от перфектно дирижираната космична организираност.

За да изживееш коректно задачата си, ще ти се наложи да се сблъскваш с определени ситуации. Без значение дали си съзнателен за това, дали го вярваш или дали мислиш за него. Ти не мислиш и за пулса, дишането и мигането си, нали? Но те са там – колкото вдишвания, толкова издишвания. И накрая всичко винаги се изравнява.

Няма човешки живот, в който мъката да е повече от радостта или обратното. Въпреки това, хроничните страхове са масова хипноза. Няма инструмент на този свят, било то наука, религия, учение или система, която да може да ти даде „И заживели щастливо”.

Няма вариант, в който животът ти ще е 100% щастие. Но има вариант, в който можеш да си съзнателен за всичко, което ти се случва и да взимаш само полезното от всяка ситуация.

Ти може да намираш в привидния хаос страх и несигурност, а аз да виждам страст и вдъхновение. В главата на някой смъртта може да е мисъл за край, за друг – дългоочаквано прибиране вкъщи.

Може в мрака да усещаш опасност, а аз – любов и закрила. Човече, някои мъже харесват кльощави жени, а други – богини на плодородието! Дали в залеза ще виждаш меланхолията от края на деня или надигащото се вълнение от изгряването на Луната, не прави много голяма разлика.

Всичко ще си остане същото! Единствената разлика е, че на теб ще ти стане по-леко. Така или иначе място за тревога няма – най-вероятно ще изживееш ролята си. Но ако искаш това да се случва с колкото се може по-малко съпротивление, значи четеш правилната статия.

Разбира се, нищо не е постоянно и завинаги. Всичко подлежи на промяна. И все пак през по-голямата част от времето си ще клониш към определени неща. Кои са тези неща, с които ще се сблъскваш, кои са вселенските принципи, диктуващи това и какво можеш да направиш ТИ за самия себе си – отговорите са в системата „Хюман Дизайн“ и в личната ти карта.

„Хюман Дизайн“ е наука за човешката уникалност. Синтез от древни познания и модерни науки, който дава яснота за личните процеси, протичащи във всеки един от нас. Чрез точни изчисления, базирани на рождена дата и час, се изготвя индивидуална карта за разчитане на генетичния код. В този живот можеш да бъдеш само себе си – всички други роли са заети.

Ако искате да разберете повече по темата, заповядайте на 30-ти март, четвъртък, от 18:00 часа в търговския центъра на бул.“Априлов“ в Габрово, ет. 5, конферентна зала, където ще се проведе презентация „Хюман Дизайн – Наука за човешката уникалност“, с лектор: Магдалена Петрова.

Спомни си кой си.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Десислава Кънева от Габрово с Първа награда от „Плакат на мира“

Published

on

Десислава Калинова Кънева от Габрово печели Първа награда в националния кръг на Международния Лайънс конкурс „Плакат на мира“, на тема „Мир без граници” (Peace Without Limits).

Рисунката на 11-годишната ученичка от ОУ „Христо Ботев“ е сред финалистите от предишния, общински кръг на състезанието, организиран от Лайънс клуб Габрово. Победителите в 37-ото издание на проявата бяха обявени на 20 ноември от Асоциацията на Лайънс клубовете от Дистрикт 130, България.

Тази година домакин, организатор и координатор на събитието е Лайънс клубът в град Търговище, където протече и журирането. Голямата награда се присъжда на Димана Петрова (12 г.) от Русе. Нейната творба ще представя България в международния кръг, където ще се конкурира с детски рисунки от над 80 държави. На второ място е Мария Крумова (11 г.) от Велико Търново. Трета е Татяна Караманова (12 г.) от Любимец.

Според регламента техните плакати ще бъдат популяризирани в националните Лайънс инициативи. Четиримата финалисти получават и парични награди. Организаторите съобщават, че конкурсът е преминал при огромен интерес – в националния кръг са представени 90 детски рисунки, подкрепени от 20 Лайънс клуба в България.

„Този конкурс за изкуство на деца насърчава младите хора по света да изразят своите виждания за мира и добротата в него, да изразят желанието си да живеят в свят на синьо небе, разбирателство и хармония, споделят от Асоциацията на Лайънс клубовете от Дистрикт 130, България.

Поздравления за всички млади таланти, вдъхновени от мечти за мирен и красив свят, претворени в представените творби!“ Припомняме, че в своята 15-годишна дейност Лайънс клуб Габрово няколко пъти е излъчвал финалисти, печелили призови места в националния кръг на конкурса „Плакат на мира“.

През 2014 – 2015 г. Любомира Ангелова от Детската школа по приложни изкуства с преподавател Ива Пенчева получи Голямата награда и продължи участието си на международно ниво с творба на тема „Мир, любов и разбирателство“. През 2015 – 2016 г. Андрея Маврова, също от Школата на Ива Пенчева, завоюва трето място в националния кръг на конкурса с тема „Сподели мира“.

През 2020 – 2021 г. Вяра Пенчева от школа „Елиза Арт“ спечели първа награда за оригиналност и отлично изразяване на темата „Постигане на мир чрез дейности“. Датата на церемонията по награждаване на участниците в общинския кръг на тазгодишния конкурс ще бъде обявена допълнително, съобщават от Лайънс клуб Габрово.

Зареди още

Любопитно

Вашият специален подарък за празниците – в LPG Лори Ан!

Published

on

Скъпи дами, най-вълшебното време от годината е почти тук! Подготовката за празниците вече кипи, но не забравяйте да отделите време и за себе си. В LPG Лори Ан сме подготвили нещо специално, което ще Ви накара да засияете – защото заслужавате най-доброто!

Само на 1 и 2 декември Ви очакват ексклузивни празнични оферти от Milesman! Това е Вашият шанс да се възползвате от първокласни процедури и да си подарите мигове на грижа и красота.

Не отлагайте – местата са ограничени! Запишете своя час още днес на телефон: 0876 76 16 77 и направете първата крачка към Вашето празнично преобразяване.

Нека празниците започнат с усмивка и блестящо самочувствие в LPG Лори Ан!

Зареди още

Любопитно

„Любовната чешма“ става на 60 години

Published

on

Днес, Държавен архив – Габрово представи снимки, запечатали едно популярно за поколения габровци място, известно като „Любовната чешма“.

Наречена е така, заради разкрития любовен мотив в композицията от фигура на момък в носия, който свири обърнал глава към „мома с цвете“, изобразена върху чешмата.

Проектът за изграждане на чешмата, със скулптурна фигура на момче с кавал, е изготвен от арх. Карл Кандулков през 1963 година, а автор на скулптурата е Младен Миладинов.

Година по-късно, през 1964 г, обектът е окончателно изграден на ул. „Чардафон“ №8 и включва стълби с площадка и декоративно озеленяване.

Снимките се съхраняват в Държавен архив – Габрово и са от 70-те и 80-те години на миналия век.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица