Свържи се с нас

Крими

Катастрофа с автобус от градския транспорт в Габрово

Published

on

Катастрофа с автобус от градския транспорт е станала днес, 22 февруари, тази сутрин в Габрово, сигнализира потребител на социалната мрежа фейсбук, който публикува снимки от мястото на инцидента.

Ударили са се лек автомобил „Фолксваген Голф 4“ и едно от новите превозни средства, доставени наскоро за нуждите на обществения транспорт в Габрово. Автобусът е изпълнявал редовната си линия от транспортната схема на града.

Катастрофата е станала в района на квартал „Етъра“, на завой. Лекият автомобил се е движел в посока към центъра на Габрово, като по неизвестни засега причини на десен завой е напуснал лентата си за движение и се е ударил челно в идващия насреща автобус.

Сблъсъкът между тях е бил тежък, като „Голф“-ът се е завъртял на платното за движение, а автобусът се е спрял в уличен стълб. Нанесени са значителни материални щети. Предната част на лекия автомобил е силно деформирана, видно от публикуваните снимки.

По неофициална информация при пътнотранспортното произшествие за щастие няма пострадали хора, научи от свои източници „Габрово Нюз“. По непотвърдени данни виновен е водачът на колата, който се е движел с несъобразена с пътните условия скорост.

Екип на полицията е посетил мястото на произшествието, за да извърши оглед и вземе отношение по настъпилия инцидент. Причините и механизмът на възникване на катастрофата са в процес на установяване. Тече разследване.

При сблъсъка от „Голфа“-а е изтекло масло, което наложи полицията веднага да отцепи района на разлива, за да бъде извършено неговото обезопасяване за другите участници в движението.

Още подробности по случая можете да прочетете оттук.

*Автор на използваните снимки е Свилен Йовков.
*Публикуваната информация е актуализирана на 23 февруари в 10.00 часа.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Секунди от трагедия: „БМВ“ прелетя през тротоар и се вряза в магазин в Габрово

Published

on

Само невероятен късмет и щастлива случайност предпазиха Габрово от кървава драма в обедните часове на днешния ден. Преди броени минути районът на комплекс „Сити“ в квартал „Бичкиня“ се превърна в сцена на зрелищен инцидент, който по чудо не завърши с черна хроника и невинни жертви.

Лек автомобил „БМВ“, движещ се към центъра на града, буквално е излетял от пътното платно на бул. „Столетов“. По неизяснени до момента обстоятелства, но с очевидно превишена и несъобразена скорост, шофьорът е загубил контрол над колата. Вероятно се касае за неуспешен „дрифт“.

Автомобилът е прелетял през тротоара и е помля голяма част от хладилните витрини, намиращи се пред хранителен магазин.

„Беше като на филм, но с истински тътен от мачкана ламарина и чупене на стъкла“, споделят очевидци в социалните мрежи. Мястото на удара е само на метри от автобусната спирка в посока центъра – зона, която обикновено е пълна с хора, чакащи градския транспорт или пазаруващи в магазина.

Цяло чудо е, че в момента на „полета“ на „БМВ“-то, на тротоара не е имало пешеходци. Ако инцидентът се беше случил само секунди по-рано или по-късно, жертвите щяха да бъдат неизбежни.

На мястото на катастрофата светкавично е пристигнал екип на полицията, разказа за „Габрово Нюз“ очевидец на инцидента. Водачът е тестван за употреба на забранени субстанции и алкохол. По първоначална, макар и все още непотвърдена официално информация, дрегерът и тестът за наркотици са отчели отрицателни резултати.

Това оставя единствената и най-вероятна причина – самонадеяност зад волана и риск, който е можел да коства човешки животи.

Снимки от катастрофиралата колата и унищожената стока на магазина бяха споделени в социалната мрежа фейсбук. Коментарите под тях са еднозначни, че габровци са уморени от „състезатели“ по градските булеварди.

Причините и механизмът за настъпването на инцидента са в процес на установяване. На място се провеждат процесуално следствени действия, извършва се оглед. Няма данни за затруднения в движението.

Зареди още

Крими

Георги Георгиев е новият директор на Областна дирекция на МВР – Габрово

Published

on

Със заповед на министъра на вътрешните работи Емил Дечев старши комисар Георги Георгиев е временно преназначен на длъжността директор на Областна дирекция на МВР – Габрово.

Днес, 27 февруари, новият ръководител на областната дирекция бе представен пред състава от заместник-министъра на вътрешните работи Калоян Милтенов, информираха от пресцентъра на дирекцията.

Старши комисар Георги Георгиев е роден през 1980 г. в гр. София. Завършил е висше образование в Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“.

В системата на МВР постъпва през 2001 г., като през годините заема различни ръководни и експертни длъжности в структурите на министерството.

Професионалният му опит е свързан с работа в Столичната дирекция на вътрешните работи и Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“. До настоящото си назначение изпълнява длъжността началник сектор в 04 Районно управление при СДВР.

Досегашният директор старши комисар Пламен Иванов се връща на длъжността началник на Районно управление – Трявна.

Зареди още

Крими

10 години затвор за габровец, продал на полицаи под прикритие над 16 кила марихуана

Published

on

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 24 февруари 2026 г., състав на Окръжения съд осъди мъж от Габрово на лишаване от свобода и глоба, за престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества.

Съдът призна подсъдимия габровец, с инициали Й.Й. за виновен в това, че от неустановена дата в началото на месец август 2024 г. до 15 август 2024 г. се сговорил с друго лице да върши на територията на област Габрово престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества, за които е предвидено наказание лишаване от свобода повече от три години и чрез които се цели да се набави имотна облага.

Й.Й. бе признат за виновен в това, че в периода от 12 до 15 август 2024 г., при условията на продължавано престъпление, в съучастие като съизвършител с друго лице, разпространил, продавайки на служители под прикритие, и държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества в особено големи размери – общо 16 106,58 грама марихуана, на стойност 322 131,60 лева.

За всяко от горепосочените престъпления на Й.Й. бе наложено съответно наказание, като на основание чл. 23, ал. 1 от НК съдът определи на подсъдимия общо наказание в размер на 10 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим.

Към посоченото наказание лишаване от свобода бе присъединено и наказание глоба в размер на 50 000 лева (равностойни на 25 564,60 евро). С оглед доказателствата по делото Й.Й. бе оправдан по обвинението за държане с цел разпространение на още 2 841,26 грама коноп марихуана.

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред Апелативен съд – В. Търново в 15-дневен срок.

По отношение на другото лице, участвало в престъпния сговор, е одобрено споразумение в отделно съдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица